STRAJK REZYDENTÓW | jr | 27 października 2017, 11:07

Lekarze w Europie solidarni ze strajkującymi rezydentami


fot. archiwum

Stały Komitet Lekarzy Europejskich w pełni popiera strajkujących w Polsce lekarzy rezydentów i ma nadzieję, że negocjacje wkrótce przyniosą pozytywne rezultaty

Prowadzona obecnie akcja protestacyjna nastąpiła po wielu apelach do władz państwowych o podjęcie działań w sprawie nie do zaakceptowania poziomu nakładów publicznych na ochronę zdrowia w Polsce. Poziom tych nakładów nie odpowiada uzasadnionym potrzebom zdrowotnym polskiego społeczeństwa, a także jest zdecydowanie niewystarczający do nie zapewnienia odpowiednich warunków pracy personelu medycznego. Zarobki lekarzy odbywających szkolenie specjalizacyjne są niewystarczające i wielu z nich musi podejmować dodatkowe prace, aby się utrzymać.

„Nieodzowne jest znalezienie rozwiązania tej trudnej sytuacji w polskiej ochronie zdrowia. Popieramy koleżanki i kolegów w ich dążeniach do uzyskania lepszych warunków pracy” - argumentuje dr Jacques de Haller, prezes Stałego Komitetu Lekarzy Europejskich.

„Ograniczenia budżetowe mają znaczący wpływ na sektor opieki zdrowotnej. Zwracamy się do polskiej premier o kontynuowanie wysiłków na rzecz wyższego finansowania polskiej ochrony zdrowia oraz poprawy warunków pracy pracowników medycznych.”

Źródło: NIL
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem