Fakty | jr | 27 października 2017, 10:55

FDA chce obniżenia nikotyny w papierosach


fot. pexels

Amerykańska Agencja Żywności i Leków (Food and Drug Administration, FDA) ogłasza rozpoczęcie działań w kierunku obniżenia ilości nikotyny w papierosach.

FDA rozpoczęło nowy, wszechstronny program regulacji dostępności nikotyny, mający na celu ochronę dzieci i zmniejszenie umieralności z powodu chorób odtytoniowych. Jednym z kierunków działań będzie dążenie do stworzenia produktu mniej toksycznego i uzależniającego niż obecne papierosy, przede wszystkim poprzez podjęcie próby obniżenia w nich zawartości nikotyny. Pozostałe cele to m.in. rozważenie wprowadzenia zakazu stosowania aromatów do e-papierosów używanych przez młode osoby oraz wycofanie z rynku papierosów mentolowych.

Według danych FDA palenie papierosów przyczynia się do śmierci 480 tys. osób rocznie w Stanach Zjednoczonych, a koszty leczenia osób uzależnionych od tytoniu wynoszą 300 mld dolarów rocznie.

„Uzależnienie od tytoniu powoduje ogromną liczbę chorób i zgonów. To jedyny legalny produkt, który zabija połowę wieloletnich palaczy – mówi Scott Gottlieb, komisarz FDA. Agencja będzie dążyć także do wprowadzenia zakazu produkcji i sprzedaży papierosów mentolowych i smakowych, które przyciągają nieletnich palaczy.

www.fda.govTen serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem