Fakty | JG | 16 października 2017, 21:42

Światowe Stowarzyszenie Lekarskie solidaryzuje się ze strajkującymi

Światowe Stowarzyszenie Lekarskie (WMA) solidaryzuje się ze strajkującymi.
fot. archiwum

Światowe Stowarzyszenie Lekarskie (WMA) przyjęło Nadzwyczajną Rezolucję , w które wyraża zaniepokojenie sporem, jaki ma miejsce w Polsce pomiędzy lekarzami odbywającymi szkolenie specjalizacyjne a rządem, dotyczący finansowania opieki zdrowotnej oraz wynagrodzeń lekarzy rezydentów, spośród których wielu musi podejmować dodatkowe zatrudnienie, aby pozyskać odpowiednie środki do życia.

„Konieczne jest dojście do porozumienia, zanim głodujący lekarze doznają nieodwracalnej szkody na zdrowiu albo któryś z nich umrze, dążąc do poprawy warunków pracy swych koleżanek i kolegów oraz do polepszenia finansowych podstaw zapewniania opieki zdrowotnej społeczeństwu” – czytamy w piśmie.

WMA apeluje do pani premier, aby włączyła się do negocjacji w celu wypracowania możliwych do zaakceptowania rozwiązań chroniących życie lekarzy rezydentów, zwłaszcza tych, którzy uczestniczą w strajku głodowym, jak również prowadzących do poprawy finansowania świadczeń zdrowotnych dla całego społeczeństwa. 

„My, lekarze reprezentowani przez Światowe Stowarzyszenie Lekarskie, jesteśmy solidarni z lekarzami w Polsce” – napisali w rezolucji.

Więcej:https://www.wma.net/policies-post/emergency-council-resolution-on-poland/Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem