Fakty | jr | 7 października 2017, 11:45

PPOZ popiera akcję protestacyjną młodych lekarzy

Lekarze i świadczeniodawcy skupieni wokół Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia popierają akcję protestacyjną Porozumienia Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.
fot. a

Lekarze i świadczeniodawcy skupieni wokół Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia popierają akcję protestacyjną Porozumienia Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. – Postulaty OZZL wielokrotnie podnosiliśmy w naszych stanowiskach i korespondencji z decydentami – mówi Bożena Janicka, prezes PPOZ.

Młodzi lekarze walczą między innymi o poprawę jakości szkolenia specjalizacyjnego, uporządkowania kwestii dyżurów medycznych i wzrost płac. Domagają się także podwyższenia nakładów na ochronę zdrowia, uzupełnienia dramatycznych braków personelu medycznego oraz odbiurokratyzowania systemu ochrony zdrowia.

"Za zasadne uznajemy szczególnie uzupełnienie braków kadr medycznych, ponieważ w wielu poradniach i szpitalach już zaczyna brakować lekarzy. Rozwój systemu ochrony zdrowia nie jest też możliwy bez podwyższenia nakładów. Konieczne jest zastopowanie galopującej biurokratyzacji. Postulaty zgłaszane przez Porozumienia Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy pokrywają się z tymi, z którymi wielokrotnie PPOZ zwracało się i nadal zwraca do Ministra Zdrowia i przedstawicieli rządu. Uważamy, że od ich spełnienia zależy bezpieczeństwo polskich pacjentów oraz możliwość rozwoju młodych lekarzy" – podkreśla Bożena Janicka.

Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia popiera również formę protestu rezydentów wobec braku reakcji decydentów na zgłaszane przez Porozumienie Rezydentów postulaty.
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem