praca, kariera | jr | 18 września 2017, 14:22

Prof. Maciej Szmitkowski ponownie konsultantem


fot. UMB

Po zawirowaniach personalnych związanych z funkcją konsultanta krajowego w dziedzinie diagnostyki laboratoryjnej Minister Zdrowia przywrócił na to stanowisko prof. dr hab. Macieja Szmitkowskiego, kierownika Zakładu Diagnostyki Biochemicznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Przypomnijmy, że na początku roku prof. Szmitkowski został odwołany ze stanowiska konsultanta diagnostyki laboratoryjnej , a jego miejsce zajął dr hab. n. med. Bogdan Solnica z Katedry Biochemii Klinicznej Uniwersytetu Jagielońskiego-Collegium Medicum. Decyzja ministerstwa nie spodobała się jednak Krajowej Radzie Diagnostów Laboratoryjnych, która wyraziła swój stanowczy sprzeciw i wnosi o przywrócenie na stanowisko prof. Szmitkowskiego.

więcej:http://www.portalemedyczne.pl/7727/6969/zawirowania-wokol-konsultanta-z-diagnostyki-labora/

Profesor Szmitkowski wśród licznych pełnionych funkcji był m.in: członkiem Komitetu Chemii Analitycznej PAN, wiceprezesem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej, przedstawicielem Polski do Międzynarodowej Federacji Chemii Klinicznej i Medycyny Laboratoryjnej, przewodniczącym i członkiem Zespołów Ekspertów Ministra Zdrowia (do opracowania programów specjalizacji). Przewodniczył także Państwowej Komisji Egzaminacyjnej CEM.
Prof. M. Szmitkowski w przeszłości był Prodziekanem i Dziekanem Wydziału Farmaceutycznego Akademii Medycznej w Białymstoku.

W uznaniu zasług za całokształt dorobku naukowego, dydaktycznego i organizacyjnego otrzymał w roku 2016 nagrodę Ministra. Jest także laureatem ponad 50 nagród naukowych przyznanych przez J.M. Rektora UMB. Nowo powołany Konsultant Krajowy jest również Członkiem Honorowym Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej.
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem