Fakty | MG | 31 sierpnia 2017, 9:47

Mazowieckie szpitale dostaną pieniądze na remonty i sprzęt


fot. archiwum

Ponad 23 mln zł z budżetu województwa trafi do mazowieckich szpitali. Środki będą przeznaczone na remonty i modernizacje, a także zakup specjalistycznego sprzętu.

Szpitale warszawskie i podwarszawskie otrzymają 10,5 mln zł. Wsparcie kierowane jest do:

•    Szpitala Dziecięcego im. dr J. Bogdanowicza w Warszawie – 148,5 tys. zł na modernizację pomieszczeń budynku E poziom „0” na potrzeby oddziału pediatrycznego – etap I. Środki pokryją koszt dokumentacji projektowo-kosztorysowej.

•    Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie – około 7,1 mln zł. Szpital zakupi gamma kamerę przenośną niezbędną przy zabiegach operacyjnych z chirurgii onkologicznej (79 tys. zł). Ponad 7 mln zł placówka przeznaczy na przebudowę Izby Przyjęć dla potrzeb Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (zakończenie prac budowalnych oraz zakup sprzętu medycznego i wyposażenia stałego).

•    Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie sp. z o.o., który otrzyma dodatkowy 1 mln zł. Ponad 572 tys. zł pozwoli sfinansować zakup i montaż sieci IT na potrzeby modernizowanego oddziału położnictwa i neonatologii, kolejne ponad 475 tys. zł – zakupić sprzęt informatyczny.

•    Mazowieckiego Centrum Rehabilitacji STOCER sp. z o.o. w Konstancinie, który 385 tys. zł przeznaczy na adaptację pomieszczeń dla potrzeb pracowni endoskopowej, pracowni rentgenodiagnostyki, modernizację przychodni specjalistycznej (200 tys. zł) oraz przebudowę, rozbudowę i zmianę sposobu użytkowania budynku dawnego bloku żywieniowego wraz z budową ciągu komunikacyjnego z głównego budynku szpitala do budynku prosektorium oraz przebudowę i modernizację prosektorium – etap I dokumentacja (185 tys. zł).

* Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. w Radomiu, który otrzyma 3,4 mln zł na wymianę centrali wentylacyjnych na bloku operacyjnym.

Do szpitali z subregionu siedleckiego trafią ponad 2 mln zł.

- Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach sp. z o.o. otrzyma 2,1 mln zł na doposażenie oddziału urologii i onkologii urologicznej w sprzęt i aparaturę medyczną. Z kolei do SSZZOZ im. Dr. Teodora Dunina w Rudce trafi 70 tys. zł na zakup wideobronchoskopu.

- Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie otrzyma 828 tys. zł na dostosowanie oddziałów szpitalnych do obowiązujących wymagań prawnych.

- Wsparcie trafi także do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr J. Psarskiego w Ostrołęce. W sumie otrzyma on ponad 3 mln zł, które przeznaczy na  zakup sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem (2,6 mln zł) oraz modernizację szaf automatyki wentylacji w budynkach B, E (450 tys. zł).

- Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku otrzyma z kolei 1,8 mln zł na modernizację oddziału ginekologiczno-położniczego wraz z wyposażeniem.
 
 
źródło: mazovia.pl


Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem