Fakty | jr | 29 sierpnia 2017, 9:13

Dofinansowanie in vitro w Poznaniu


fot. archiwum

Zgodnie z zapowiedziami rusza miejski program leczenia niepłodności metodą in vitro. Z programu będzie mogło skorzystać ponad 360 par, a do jego realizacji wybrano trzy placówki medyczne.

Miejski program in vitro jest odpowiedzią na decyzję rządu, który wycofał się z finansowania metody in vitro. Już w styczniu radni przegłosowali uruchomienie programu i zagwarantowali środki na jego realizację, a teraz rozpoczyna się nabór chętnych par.

- Istotnymi kryteriami przystąpienia do projektu są: udokumentowane, bezskuteczne leczenie niepłodności, wiek kobiety w granicach 20 - 43 lata oraz zamieszkanie na terenie Poznania. Po spełnieniu wymogów formalnych, kwalifikacji medycznej i wystawieniu przez realizatora orzeczenia lekarskiego o stanie zdrowia, wniosek o zatwierdzenie finansowania dla wnioskującej pary będzie przekazany do Urzędu Miasta Poznania - informuje Sylwia Błociszewska, koordynator projektu.

Realizacją projektu zajmą się Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego, InviMed Europejskie Centrum Macierzyństwa oraz klinika IVITA. Osoby zainteresowane udziałem w programie powinny zgłosić się do jednej ze wskazanych placówek, a dofinansowanie będzie przyznawane na podstawie kolejności zgłoszeń. Każdej parze miasto dofinansuje trzy zabiegi - Na realizację procedur leczenia niepłodności dla mieszkańców miasto przeznaczy 1 835 000 zł na każdy rok realizacji programu - dodaje Błociszewska.
Na chwilę obecną program zaplanowany jest do 2020 roku.
źródło: epoznan.pl


Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem