FAKTY | jr | 14 sierpnia 2017, 12:16

Studenci zdrowia publicznego założyli ogólnopolską organizację naukową


fot. GUMed

Dzięki wsparciu międzynarodowego stowarzyszenia farmakoekonomicznego ISPOR studenci kierunku zdrowie publiczne powołali jedyne w Polsce i jedno z kilkunastu na świecie studenckie stowarzyszenie zajmujące się farmakoekonomiką

Wytężona praca naukowa i wyjazdy na konferencje połączone z prezentacją wyników badań zaowocowały już po roku działalności SKN GUMed „Ekonomika i Zarządzanie w Ochronie Zdrowia” sukcesem. Udało się powołać stowarzyszenie International Society for Pharmacoeconomics and Outcomes Research– International Society for Pharmacoeconomics and Outcomes Research Poland Student Chapter (ISPOR Poland Student Chapter).
Opiekunem studentów jest dr Ewa Bandurska.

Do Stowarzyszenia dołączyli studenci z największych uczelni medycznych w Polsce – między innymi Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Głównym celem ISPOR Poland Student Chapter jest prowadzenie wieloośrodkowych badań z zakresu farmakoekonomiki i HTA oraz rozpowszechnianie wiedzy o ekonomice zdrowia. Przynależność stowarzyszenia studenckiego do macierzystej organizacji ISPOR daje studentom wiele możliwości – mogą korzystać z materiałów zgromadzonych i publikowanych przez ISPOR, brać udział w organizowanych wydarzeniach – konferencjach, sympozjach, szkoleniach i warsztatach, jak również nawiązać kontakt i uczyć się od specjalistów z zakresu farmakoekonomiki z całego świata.

źródło: GUMed

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem