Nowoczesny szpital | MG | 11 sierpnia 2017, 10:00

Nowy sprzęt w olsztyńskim Szpitalu Dziecięcym

Pracownia tomografii komputerowej w naszym Szpitalu posiada teraz nie tylko nowoczesny aparat, ale i klimatyczny wystrój podwodnego świata. Miło i przyjemnie jest nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.
fot. www.wssd.olsztyn.pl

Stację dokującą wraz z 5 pompami infuzyjnymi do podawania leków dla Oddziału Intensywnej Terapii i Anestezjologii oraz nowe wyposażenie i wystrój pracowni tomografii komputerowej otrzymał Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcym w Olsztynie.

Środki na zakup sprzętu (ok. 25 tys. zł) pochodzą z dorocznego balu charytatywnego, zorganizowanego w lutym przez Komitet Pomocy Szpitalowi Dziecięcemu w restauracji Zakątki Europy oraz z koncertu charytatywnego Krzysztofa Daukszewicza.

W Dniu Dobrych Wydarzeń zorganizowanym przez szpital miał miejsce także dzień otwarty w szpitalnej Pracowni Tomografii Komputerowej. Pracownia została niedawno wyposażona w bardzo nowoczesny tomograf - Revolution EVO. Nowy aparat dostarcza obrazy o wysokiej rozdzielczości, dzięki którym można uzyskać obrazy najdrobniejszych szczegółów anatomicznych, przy odpowiednio dobranych, jak najmniejszych dawkach promieniowania – dlatego sprzęt ten jest szczególnie bezpieczny dla dzieci. Dodatkowo pracownia zyskała nową aranżację – jest stylizowana na „wodny świat”.

„W ramach projektu „Bajkowy Szpital”, który jest konsekwentnie realizowany w naszej placówce, kolejne miejsce zyskuje bajkowy klimat – mówi dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Szpitala. - Pracownia tomografii komputerowej w naszym Szpitalu posiada teraz nie tylko nowoczesny aparat, ale i klimatyczny wystrój podwodnego świata. Miło i przyjemnie jest nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Dla dzieci to klimat szczególny, bo rozładowujący stres związany z badaniami”.                                                
    


Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem