Personalia | jr | 10 lipca 2017, 13:59

Magdalena Tomaszewska na czele Polskiej Grupy Farmaceutycznej

Magdalena Tomaszewska
fot. archiwum

Magdalena Tomaszewska została Prezesem Zarządu Polskiej Grupy Farmaceutycznej. Nowa Prezes pokieruje dalszym rozwojem firmy, która jest częścią Pelion S.A. i równocześnie jednym z najnowocześniejszych i największych dystrybutorów leków w Europie Środkowej.

Jako Prezes Zarządu Polskiej Grupy Farmaceutycznej Pani Magdalena Tomaszewska skupi się przede wszystkim na dalszym umacnianiu pozycji Spółki na wymagającym i konkurencyjnym rynku ochrony zdrowia oraz na skutecznej realizacji spójnej i długofalowej strategii rozwoju firmy. Pani Prezes będzie dążyć, by marka PGF niezmiennie była synonimem rzetelnej i bezpiecznej dystrybucji farmaceutycznej oraz  najwyższej jakości i kompleksowości usług skierowanych do Aptek i Pacjentów w Polsce. W swojej pracy Prezes Tomaszewska będzie ściśle współpracować ze wszystkimi środowiskami działającymi w rynku leków w Polsce – Aptekami, Producentami, Organizacjami Branżowymi i Społecznymi – w oparciu o zaufanie i przejrzystość działań, którymi zawsze kieruje się Polska Grupa Farmaceutyczna.

Magdalena Tomaszewska ukończyła Wydział Farmacji Akademii Medycznej w Warszawie oraz studia MBA w International School of Management w Warszawie. Od początku kariery zawodowej związana jest z branżą farmaceutyczną. Pracowała dla największych światowych firm producenckich, takich jak Pfizer, Novartis, J&J czy Ratiopharm. Od roku 2010 związana była z Glenmark Pharmaceuticals, gdzie w ostatnich latach pełniła funkcję Prezesa na rynki Europy, Rosji, Ameryki Południowej i Azji, z siedzibą w Pradze i Londynie.
Tomaszewska ma wieloletnie, międzynarodowe doświadczenie w zarządzaniu strategicznym i operacyjnym w branży farmaceutycznej. Specjalizuje się w optymalizacji procesów i zasobów biznesowych, komunikacji oraz budowaniu sieci współpracy.

"Ogromna wiedza i doświadczenie Pani Magdaleny Tomaszewskiej, zdobyte w renomowanych firmach z branży farmaceutycznej na rynku polskim i za granicą, niewątpliwie przyczynią się do realizacji ambitnych wyzwań, przed jakimi stoi Polska Grupa Farmaceutyczna. Te kompetencje, w połączeniu z wykształceniem farmaceutycznym Magdaleny, mają ogromne znaczenie dla zrozumienia dzisiejszych potrzeb Aptek w Polsce, zapewnienia najwyższej jakości usług i wspólnego działania na rzecz polskich Pacjentów" – powiedział Prezes Peliona, Jacek Szwajcowski.

Polska Grupa Farmaceutyczna jest jednym z najnowocześniejszych i największych dystrybutorów leków w Europie Środkowej. Ma prawie 700 dostawców, ponad 10 tys. obsługiwanych aptek, niemal 19 tys. pozycji asortymentowych, a także milion opakowań leków, które każdego dnia opuszczają magazyny firmy w całej Polsce, by – zgodnie z misją Polskiej Grupy Farmaceutycznej – „Pacjent mógł zawsze otrzymać niezbędny lek”. Spółka została założona w 1990 roku. Należy do Pelion S.A.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem