FAKTY | JG | 6 lipca 2017, 13:21

Rozbudowa szpitala miejskiego w Białymstoku

Miasto Białystok ogłosiło przetarg na rozbudowę Samodzielnego Szpitala Miejskiego im. PCK.
fot. archiwum

Miasto Białystok ogłosiło przetarg na rozbudowę Samodzielnego Szpitala Miejskiego im. PCK. Do istniejącego budynku szpitala zostanie dobudowane nowe, czterokondygnacyjne skrzydło. Zostanie ono zlokalizowane w północnej części działki, w miejscu gdzie teraz jest parterowa przybudówka, która zostanie rozebrana.

 W nowej części szpitala powstanie piwnica, gdzie będą m.in. pomieszczenia zabiegowe diagnostyki tomograficznej. Na parterze zostanie ulokowana przychodnia gastrologiczna i ogólna. Na pierwszym i drugim piętrze powstaną sale dla chorych i pomieszczenia personelu. Trzecie piętro zostanie przeznaczone na aptekę szpitalną, pomieszczenia biurowe i techniczne. Powierzchnia każdej kondygnacji będzie liczyła powyżej 300 m2.

"Ta inwestycja pozwoli poprawić komfort pacjentów szpitala – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz. – Od kilku lat staramy się modernizować nasz miejski szpital, tak aby stworzyć tam białostoczanom jak najlepsze warunki do leczenia".

Na oferty do przetargu Miasto czeka do 20 lipca. Zakończenie inwestycji planowane jest na listopad 2018 roku.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem