FAKTY | jr | 30 czerwca 2017, 14:06

„Wakacyjny Poradnik Pacjenta”już dostępny

W „Wakacyjnym Poradniku Pacjenta”, znajdziemy praktyczne porady i informacje
fot. archiwum

Okres wakacyjny to czas, gdy wiele osób podróżuje po Polsce i Europie - warto wówczas wiedzieć, co zrobić, jeśli zaistnieje konieczność skorzystania z opieki lekarskiej poza miejscem swojego zamieszkania. Właśnie te informacje zawiera „Wakacyjny Poradnik Pacjenta” – 18-stronicowa broszura wydana przez Biuro Rzecznika Praw Pacjenta.

W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym Biuro przygotowało zaktualizowaną wersję broszury – to już piąta edycja tej cieszącej się dużą popularnością publikacji. „Wakacyjny Poradnik Pacjenta” zawiera informacje szczególnie przydatne przed wakacyjnymi wyjazdami dotyczące m.in. praw przysługujących osobom korzystającym z systemu opieki zdrowotnej, zarówno w Polsce, jak i w innych krajach europejskich.

Ponadto, w „Wakacyjnym Poradniku Pacjenta”, znajdziemy praktyczne porady i informacje dotyczące profilaktyki zdrowia, ubezpieczenia zdrowotnego, ale także jak należy postąpić, w sytuacji kiedy nasz lekarz rodzinny przebywa na urlopie, a konieczna jest wizyta lekarska. Czytelnicy broszury dowiedzą się również, w jakich sytuacjach należy korzystać z nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej, a w jakich pacjenci powinni zgłosić się na szpitalny oddział ratunkowy.

Wszystkie informacje podane są w przystępnej, bogato ilustrowanej formie.

Elektroniczna wersja „Wakacyjnego Poradnika Pacjenta” dostępna jest na stronie internetowej Rzecznika Praw Pacjenta w zakładce „Edukacja – poznaj swoje prawa”.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem