Profilaktyka | JG | 30 czerwca 2017, 10:38

WF z Mistrzem

Krzysztof Ignaczak
fot. archiwum

Zakończenie roku szkolnego to moment podsumowania dotychczasowych efektów ogólnopolskiej akcji społecznej: „Lekcja WF-u z Mistrzem”. Sportowcy, wspierani przez PKN ORLEN i nie tylko, odwiedzili blisko 80 polskich miast i przeprowadzili zajęcia sportowe dla ponad 20 tysięcy dzieci.

W ramach akcji mistrzowie zachęcali najmłodszych do prowadzenia aktywnego trybu życia oraz uczestnictwa w lekcjach wychowania fizycznego. Po wakacjach cieszący się dużym zainteresowaniem program ruszy w nowej formule.
Początkowo zajęcia prowadzone były tylko w Płocku. Pozytywny odbiór programu skłonił organizatorów do rozszerzenia działań na cały kraj. „Lekcja WF-u z Mistrzem” pozyskała patronaty Ministra Sportu i Turystyki, Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Dzięki temu jeszcze więcej wybitnych sportowców – multimedalistów igrzysk olimpijskich, mistrzów świata i Europy, zawodników zawodowych drużyn siatkarskich, piłkarskich i koszykarskich – zachęcało dzieci do uprawiania swoich dyscyplin sportowych. Mistrzowie, tacy jak Anita Włodarczyk, Tomasz Majewski czy Krzysztof Ignaczak, prowadzili zajęcia według autorskich koncepcji, a później pozowali do zdjęć i rozdawali upominki.

Od chwili startu Od marca 2015programu wzięło w nim udział ponad 20 tysięcy dzieci z całej Polski. Sportowcy wręczyli uczestnikom lekcji ponad 21 tysięcy sportowych upominków i rozdali tyle samo autografów oraz zdjęć. Akcja objęła zasięgiem niemal wszystkie województwa (15 z 16), a lekcje prowadzone były już w 77 miastach. Spotkania ze sportowcami odbywały się w szkołach podstawowych, gimnazjach, placówkach integracyjnych, społecznych i wychowawczych, a także podczas różnorodnych inicjatyw społecznych i sportowych, jak np. Piknik Olimpijski, Tydzień Integracji czy Dzień Dziecka w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Podczas tego ostatniego z dziećmi ćwiczył Minister Sportu i Turystyki – Witold Bańka, który jest jednym z patronów programu.

"Promocja sportu i zdrowego stylu życia od lat jest jednym z filarów działań społecznych, podejmowanych przez PKN Orlen. Zależy nam na upowszechnianiu tej idei przede wszystkim wśród dzieci i młodzieży. Dlatego realizujemy ogólnopolski projekt „Lekcja WF-u z Mistrzem”. W ten sposób dajemy dzieciom niepowtarzalną możliwość spotkania i wspólnego trenowania z największymi gwiazdami polskiego sportu. Ich przykład i autorytet pomagają budować wśród najmłodszych postawy, które zaprocentują w dalszym rozwoju i przyszłym, dorosłym życiu" – tak zaangażowanie w organizację programu wyjaśnia Wojciech Jasiński, prezes zarządu PKN ORLEN.
W związku z rozwojem programu jesienią br. powstanie strona internetowa, za której pośrednictwem placówki będą mogły zgłaszać się do udziału w akcji. Aby zwiększyć swoje szanse na wizytę sportowca, będą mogły także odpowiadać na rzucane przez niego sportowe wyzwania. Oficjalne rozpoczęcie działania programu w nowej formule zostało zaplanowane na początek nowego roku szkolnego.


Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem