Personalia | jr | 24 maja 2017, 9:44

Minister zdrowia odwołał prof. Warzochę ze stanowiska dyrektora Instytutu

prof. Krzysztof Warzocha nie jest już dyrektorem Instytutu Hematologii i Transfuzjologii
fot. archiwum

Prof. Krzysztof Warzocha nie jest już dyrektorem Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Jego obowiązki przejęła prof. Ewa Lech-Marańda, dotychczasowa wicedyrektor do spraw lecznictwa.

Prof. Krzysztof Warzocha był dyrektorem podległego ministrowi zdrowia Instytutu Hematologii i Transfuzjologii od 2002 roku, a od 2003 roku również szefem Kliniki Hematologii w IHIT. W 2012 roku został jednocześnie dyrektorem Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie. Pełnił tę funkcję do 2015 roku. Prof. Warzocha ma specjalizację z chorób wewnętrznych, hematologii, onkologii i zdrowia publicznego.
11 stycznie br. ogłoszono konkurs na stanowisko dyrektora Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie, ale 15 lutego odwołano go wraz z wejściem w życie ustawy o instytutach badawczych oraz ustawy – Prawo geologiczne i górnicze , która zmienia zasady powoływania i odwoływania dyrektorów instytutów badawczych.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem