Personalia | jr | 5 maja 2017, 12:47

Nowy dyrektor generalny w Ministerstwie Zdrowia

Kolejne zmiany w kierownictwie MZ
fot. archiwum

Minister Zdrowia powołał na stanowiska dyrektora generalnego Annę Pankowską-Gałaj, po tym jak w kwietniu ze stanowiska tego zrezygnowała Izabela Trojanowska.

Anna Pankowska-Gałaj skończyła wydział matematyki na UMK w Toruniu oraz Studium Podyplomowego z zakresu zarządzania kadrami w ORGMASZ w Warszawie. Poprzednio w YES HR (Human Resources Expert / Executive Coach), dyrektor Departamentu Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Banku Pocztowym SA, członek Komitetu ds. Kadr Bankowych i Szkolenia oraz Komisji Etyki Bankowej przy ZBP.

Dyrektor generalny jest odpowiedzialny za sprawne funkcjonowanie urzędu i jego gotowość do realizacji zadań ustalonych przez ministra zdrowia. To jedno z najwyższych stanowisk w resorcie zdrowia, podległe bezpośrednio kierownikowi urzędu.

Podstawowe obszary działania dyrektora generalnego obejmują:
- zapewnienie funkcjonowania i ciągłości pracy Ministerstwa poprzez nadzór nad komórkami organizacyjnymi,
- bezpośredni nadzór nad Biurem Dyrektora Generalnego i Biurem Kadr,
- nadzorowanie organizacyjne przebiegu prac nad przygotowaniem projektu budżetu i układu wykonawczego do budżetu w części dotyczącej Ministerstwa,
- realizację polityki personalnej,
- reprezentowanie Skarbu Państwa w odniesieniu do mienia Ministerstwa,
- wykonywanie zadań kierownika zamawiającego w rozumieniu ustawy – Prawo zamówień publicznych.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem